دریاچه مارمیشو ارومیه طبیعتی بکر و دست نخورده

دریاچه مارمیشو ارومیه یکی از طبیعت های دیدنی آذربایجان غربی است که برای هر کسی که به این شهر زیبا سفر میکند پیشنهاد می کنیم که این طبیعت بکر و دست نخورده را نیز ببیند.

دریاچه مارمیشو ارومیه در فاصله 45 کیلومتری ارومیه به سمت مرز ترکیه و ایران در میان کوه های بلند با وسعت 5 هکتار و با عمق 50 تا 60 متر ، قرارداد که آب این دریاچه از چشمه های طبیعی و بارش برف و باران تامین می شود .

 

دریاچه مارمیشو ارومیه - بیا بگردیم

 

دریاچه مارمیشو ارومیه نیز مانند دریاچه های دیگر ایران و جهان زیستگاه آبزیان و پرندگان زیادی است . در این دریاچه آبزیان مانند ماهی قزل آلا و پرندگان مهاجر بیشتر پیدا می شود.

بهترین فصل برای مسافرت به این منطقه فصل گرم سال است زیرا دریاچه مارمیشو ارومیه در قسمت کوهستانی این شهر قرار دارد ، به طبع آن آب هوای سردی نیز دارد .

دریاچه مارمیشو ارومیه در فصول گرم سال دای عمقی کمتر نسبت به سایر فصول سال دارد که می توان با احتیاط از بعضی نقاط آن عبور کرد و به گشت و گذار در این منطقه پرداخت و خاطره فراموش نشدنی برای خود رقم بزنید.

 

دریاچه مارمیشو ارومیه - بیا بگردیم

دریاچه مارمیشو ارومیه و درسترسی به آن

برای رسیدن به این دریاچه زیبا باید به استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه سفر کنید .

به طرف روستای مارمیشو برانید مسیر شما از کنار رودخانه نازلو چای است که بعد از گذشتن از روستا های پسان، بانی و هلانی ، به روستای مارمیشو می رسید .

در روستای مارمیشو زیارتگاه پیر خراسانی وجود دارد از این روستا به بعد مسیر کمی ناهنوار و سنگلاخی می شود ولی زیبایی دیدنی دریاچه مارمیشو اورمیه ارزش این سختی راه را دارد .

 

دریاچه مارمیشو ارومیه - بیا بگردیم

دریاچه مارمیشو ارومیه و زیبایی های آن

این منطقه دارای مناظر طبیعی بسیار زیبایی است و به علت وجود دریاچه ، منطقه دارای پوشش های گیاهی متنوعی از جمله درختانی چون بید ، بلوط ، صنوبر ، زالزالک و گیاهانی چون گون ، لاله کوهی ، شیرین‌بیان ، زنبق وحشی است .

یکی دیگر از زیبایی های این منطقه و مسیر دستیابی به این منطقه مشاهده چادر های ایلات و عشایر مهربان و خونگرم این منطقه است که ار حوالی این منطقه اتراق زده اند .